مدت زمان برای دریافت ویزا:

ویزای امارات در دو نوع عادی و اضطراری گرفته می شود. دریافت ویزای عادی معمولا ۷ روز کاری و ویزای اضطراری حدود ۳ روز کاری زمان می ‌برد.
(منظور از روز کاری: روز هایی می باشد که در کشور امارات متحده عربی تعطیل نباشد)

مدارک لازم برای اخذ ویزا توریستی:

 • گذر نامه دارای حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس ۴*۳ رنگی با پس زمینه سفید
 • تصویر اول شناسنامه

تمدید ویزا در کشور امارات:

در صورتیکه قصد دارید ویزای خود را در کشور امارات تمدید کنید با شرایط زیر توجه کنید :

 1. پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 2. ویزای توریستی میتواند برای ۳۰ روز تمدید شود و این کار توسط سازمان مهاجرت این کشور انجام شود.
 3. ویزا برای شهری میتواند تمدید شود که به آن وارد شده اید.به عنوان مثال،اگر از ابوظبی وارد امارات شده اید،امکان تمدید ویزا در امارات (دبی) وجود ندارد.

مراحل دریافت ویزا:

برای صدور ويزا تجارتی، سياحتی و… امارات (دبی)، باید شخص، شرکت يا سازمانی در امارات (دبی) ضمانت تقاضاکننده ويزا را به عهده بگيرد و مسافر را در تاريخ مقرر از کشور خارج کند. اين مسئول در امارات به نام “کفيل” شناخته می‌شود.
کفيل به دو صورت می تواند برای مسافر ويزا درخواست نمايد. اول اينکه از نزديکان مسافر باشد که در اين صورت بايد فرم نسبيت را از سفارت مربوطه دريافت کند يا رابطه تجاری با متقاضی داشته باشد. در روش دوم، بر اساس رابطه‌های کاری و تجاری، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی می‌توانند برای مسافر خود درخواست ويزا کنند.
البته ويزاهای توريستی توسط خطوط هوايی، هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی درخواست می‌شود؛ به همین علت آژانس‌های مسافرتی از کلیه مسافران امارات (دبی) ضمانت اخذ می‌کنند.

در صورت گم کردن ویزا چه اقدامی انجام دهیم؟

اگر ویزا یا پاسپورت به هر دلیلی گم شد یا حتی دزدیده شد، بهترین کار این است که سریعا با یک سفارتخانه در ایران تماس بگیرید تا به موضوع تان رسیدگی کنند.
گاهی علیرغم گم شدن ویزا، ممکن است به شما اجازه دهند تا اتمام سفرتان در آنجا بمانید. اما اگر دوست ندارید تا دردسر بکشید و می خواهید راحت به کشورتان برگردید، بهتر است در اولین فرصت برای گرفتن ویزا المثنی، اقدام کنید.

تاثیر دعوت نامه در دریافت ویزای امارات (دبی):

درصورتی که شما موفق به دریافت دعوت نامه از کشور امارات شوید فردی بسیار خوش شانس هستید، زیرا با در دست داشتن این دعوت نامه شانس موفقیت بیشتری برای دریافت ویزای تضمینی در امارات (دبی) در مقایسه با دیگر افراد دارید. زیرا این دعوت نامه سبب آسان تر شدن مراحل اخذ ویزا می شود. البته باید توجه کرد داشتن دعوت نامه به معنی موافقت حتمی برای دریافت ویزا نمی باشد و در شرایطی ممکن است افراد دارای دعوت نامه هم باشند ولی با ویزا آن ها موافقت نشود.انواع دعوت نامه ها شامل تحصیلی، کاری، تجاری، نمایشگاهی و…

علل ریجکت شدن ویزای امارات (دبی):

علل مختلفی ممکن است باعث ریجکت شدن ویزای امارات (دبی) شما بشوند. اگر بخواهیم شایع ترین علل ریجکت شدن ویزای امارات (دبی) را بیان کنیم، می توانیم به شش مورد زیر اشاره کنیم:

 1. تشابه اسمی
 2. خروج پس از اتمام اعتبار ویزای امارات (دبی)
 3. معتبر نبودن هتل در امارات (دبی)
 4. ریجکت شدن ویزای قبلی امارات (دبی) شخص
 5. ارتکاب کاری خلاق قوانین امارات (دبی)
 6. ریجکت شدن ویزای اقامتی امارات (دبی)

قوانین و شرایط ویزای توریستی امارات:

 • هزینه ویزا به همراه درخواست باید پرداخت شود.
 • متقاضی فقط باید از طریق شرکت هواپیمایی امارات متحده به داخل امارات (دبی) و خارج از امارات (دبی) مسافرت کند.
 • زمان و بررسی و رسیدگی به درخواست ویزا حدود سه تا چهار روز کاری است.
 • ورود به امارات متحده بستگی به تائید اداره مهاجرت است.
 • تمام انواع ویزا به مدت ۶۰ روز از تاریخ صدور برای ورود به امارات متحده اعتبار دارند، به جز ویزای ۹۶ ساعته که به مدت ۳۰ روز از تاریخ صدور برای ورود به امارات متحده معتبر است.

نکاتی که لازم است آن هارا بدانید:

 • اگر شخصی زیر ۲۱ سال باشد، باید همراه والدینش یا یکی از آنها برای سفر به امارات (دبی) اقدام کند.در صورتی که با مادرش قصد سفر دارد؛صفحه اول و دوم شناسنامه مادر، صفحه اول شناسنامه خودش و پاسپورت هر دو و اگر هم با پدرش قصد سفر دارد؛ پاسپورت هر دو برای گرفتن ویزای امارات (دبی) کفایت می کند.
 • اگر خانمی کمتر از ۳۰ سال سن دارد، پاسپورت همسر و خود شخص به همراه صفحه اول و دوم شناسنامه هر دو آنها برای گرفتن ویزای امارات (دبی) لازم است.
 • اگر شخصی بالای ۶۰ سال سن دارد، باید یک همراه داشته باشد که می تواند همسر یا یکی از فرزندانش باشد. این افراد و همراهشان حتما باید یک نوع ویزا امارات (دبی) داشته باشند.
 • خانم‌های مجرد، دختران و پسرانی که ویزای آن‌ها به واسطه صدور ویزای همراهشان صادر شده است، بدون همراه خود نباید به امارات (دبی) وارد شوند؛ در غیر اینصورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آن‌ها خواهد بود.
 • درخواست ویزای امارات (دبی) برای کسانی که به عنوان همراه در پاسپورت همسرشان هستند امکان ندارد.
 • نکته آخر اینکه پس از دریافت ویزای امارات (دبی) و ورود به این شهر ، اولین روز محاسبه میگردد و اکیدأ توصیه میکنیم بیش از مدت قانونی در این شهر نمانید چون علاوه بر جریمه نقدی ممکن است برای ویزاهای بعدی تولید اشکال نماید.
 • در صورت دریافت ویزا بدون رزرو اتاق در یکی از هتل‌های امارات (دبی) یک فقره چک به عنوان ضمانت نیز دریافت می‌شود.